Klasikleşmiş oyun Mortal Kombat’ın oyun ve film serilerindeki karakterleri canlandıran, karakter modellemelerinde kullanılan kişilerin adları aşağıda listelenmiştir. Oyun serilerinde 1992-1997 yılları arasında çıkan 6 oyun (Mortal Kombat 1, 2, 3; Ultimate Mortal Kombat 3, Mortal Kombat Trilogy, Mortal Kombat 4), film serilerinde de var olan 2 film (1995-1997) temel alınmıştır. 1997 yapımlı Mortal Kombat 4’ten sonraki oyunlar kostüm, kontrol, görüntü, fizik kuralları, senaryo gibi konularda oyunun asıl dokusundan farklılaşıp, öz havasını bozduğu düşüncesiyle derlemeye dahil edilmemiştir.

Kısaltmalar
  • I: Mortal Kombat 1 [1992]
  • II: Mortal Kombat 2 [1993]
  • III: Mortal Kombat 3 [1995]
  • UMK 3: Ultimate Mortal Kombat 3 [1995]
  • MKT: Mortal Kombat Trilogy [1996]
  • IV: Mortal Kombat 4 [1997]
  • film 1: Mortal Kombat [1995]
  • film 2: Mortal Kombat: Annihilation [1997]

Johnny Cage: Daniel Pesina (I, II), Chris Alexander (MKT), Linden Ashby (film 1), Chris Conrad (film 2)
Night Wolf: Sal Divita (III, UMK 3, MKT), Litefoot (film 2)
Raiden: Carlos Pesina (I, II, MKT), Christopher Lambert (film 1), James Remar (film 2)
Shao Kahn: Brian Glynn (II, III, UMK 3, MKT), Brian Thompson (film 2)
Shang Tsung: Ho Sung Pak (I), Philip Ahn M.D. (II), John Turk (III, UMK 3, MKT), Cary-Hiroyuki Tagawa (film 1)
Shinnok: Steve Beran (IV), Reiner Schöne (film 2)
Liu Kang: Ho Sung Pak (I, II), Eddie Wong (III, UMK 3, MKT), Joshua Y. Tsui (IV), Robin Shou (film 1, 2)
Kung Lao: Anthony Marquez (II, III, UMK 3, MKT)
Kano: Richard Divizio (I, II, III, UMK 3, MKT), Trevor Goddard (film 1)
Jax: John Parrish (II, III, UMK 3, MKT, IV), Gregory McKinney (film 1), Lynn ‘Red’ Williams (film 2)
Kurtis Stryker: Michael O’Brien (III, UMK 3, MKT)

NİNJALAR

Ölen eski Sub-Zero Bi-Han: Daniel Pesina (I, II), Richard Divizio (III), John Turk (UMK 3, MKT, MKM:SZ, IV), François Petit (film 1), J.J. Perry (film 2)
Yaşayan yeŋi ve geçerli Sub-Zero Kuai Liang: Daniel Pesina (II), Joshua Y. Tsui (II), John Turk (III, UMK 3, MKT, IV), Keith Cooke (film 2)
Scorpion: Daniel Pesina (I, II), John Turk (III, UMK 3, MKT, IV), Chris Casamassa (film 1), J.J. Perry (film 2)
Ermac: John Turk (III, UMK 3, MKT), John Medlen (film 2)
Reptile: Daniel Pesina (I, II), John Turk (III, UMK 3, MKT), Keith Cooke (film 1)
Noob Saibot: Daniel Pesina (II), John Turk (III, UMK 3, MKT), J.J. Perry (film 2)
Smoke: Daniel Pesina (II), Sal Divita (III, UMK 3, MKT), Ridley Tsui (film 2)
Rain: John Turk (UMK 3, MKT), Tyrone C. Wiggins (film 2)

KIZLAR

Kitana: Katalin Zamiar (II), Becky Gable (III, UMK 3, MKT), Talisa Soto (film 1, 2)
Sindel: Lia Montelongo (III, UMK 3, MKT), Musetta Vander (film 2)
Jade: Becky Gable (III, UMK 3, MKT), Irina Pantaeva (film 2)
Mileena: Katalin Zamiar (II), Becky Gable (III, UMK 3, MKT), Dana Hee (film 2)
Sonya: Elizabeth Malecki (I, II), Kerri Hoskins (III, UMK 3, MKT), Bridgette Wilson (film 1), Sandra Hess (film 2)

ROBOTLAR & YARATIKLAR

Goro: Tom Woodruff Jr. (film 1)
Motaro: Deron McBee (film 2)
Sheeva: Marjean Holden (film 2)
Baraka: Richard Divizio (II, MKT), Dennis Keiffer (film 2)
Sektor: Sal Divita (III, UMK 3, MKT)
Cyrax: Sal Divita (III, UMK 3, MKT), J.J. Perry (film 2)
Smoke: Sal Divita (III, UMK 3, MKT)
Kabal: Richard Divizio (III, UMK 3, MKT)

KAYNAKÇA

http://mortalkombat.wikia.com
http://www.imdb.com/title/tt0113855/
http://www.imdb.com/title/tt0119707/


AlpAytekin

Kökten Türkçü, pagan, liyâkatçı, militarist. Halkbilimci...

 990 kez okundu.