Hastaneden çıkınca tekrar çivileyeceğim.

Bana cinayetler içün emirleri Turgut Özal verdi

Çivi görünce dayanamıyordum. İnsanların kafalarına çakmak istiyordum hep.

Denizli Türkiye Elektrik Kurumu Müessese Müdürlüğünde hat işçiliği yaparken 31,500 volt elektrik akımına kapılıp ağır yaralanan Aktaş, bu olaydan sonra 1986 yılında Antalya’da Nuri Keskin adındaki Başkomiseri öldürdü ve tutuklandı. Mahkeme, akli dengesinin yerinde olmadığına karar verdi ve Süleyman Aktaş’ı, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderdi. Burada 4,5 sene tedavi gören Aktaş, taburcu olduktan sonra Denizli’nin Bozkurt ilçesindeki Çambaşı köyüne döndü. Fakat o döndüğünde Çambaşı köyünü hiç unutamayacakları bir felaket bekliyordu. Köye döndükten 3 yıl sonra yani 1994’te 4 komşusunu boğarak öldürmüştü. Ona Çivici Katil denmesinin nedeni ise öldürdüğü kurbanlarının kafalarının çeşitli yerlerine ve gözlerine çiviler çakmasıydı. Polisler onu sorguya çektiklerinde neden çivi çaktığını sormuşlar ve “çivi görünce dayanamıyordum, insanların kafalarına çakmak istiyordum hep” cevabını aldılar. Hatta bir keresinde “bana cinayetleri işlemem için Turgut Özal emir verdi” demiştir. Yakalandıktan sonra evinin alt katında yapılan aramalarda uçları özenle sivriltilmiş çiviler ve “kısa zamanda öldürülecekler”in yazıldığı bir liste bulmuşlardır.

Süleyman Aktaş, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, tehlikeli Şizofrenlerin bulunduğu E Koğuşunda kalmaktaydı.

ÇİVİCİ KATİL NASIL YAKALANDI?
30.01.2003 Zaman

NTV’de yayınlanan İpucu cinayetleri, işlenmiş suçları ve suçluları gün ışığına çıkarıyor.

Saat 22.05’te yayınlanan programda bilim ve teknolojinin yardımıyla çözülmüş Adli Tıp ve polis dosyaları ekrana getiriliyor. İpucu, çivici lakaplı Süleyman Aktaş dosyasını açıyor. Elektrik teknisyeniydi. Bir gün 30 bin voltluk elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralandı. Bu olaydan bir yıl sonra cinayet işledi. 4,5 yıl akıl hastanesinde yattı. Çıktıktan sonra seri cinayet işlemeye başladı. Kurbanları kendi köyünden yaşlılardı. Kafalarına ve gözlerine inşaat çivileri çakarak öldürdü. Savcı, onu yakalamak için elindeki tek ipucunu değerlendirdi.

Televizyon Servisi Köyünün kâbusu Süleyman Aktaş…
1986 yılında Antalya’da Nuri Keskin adlı bir komiseri tabancayla öldürdü, akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle 4.5 yıl tedavi gördü. Taburcu olarak Denizli’nin Bozkurt ilçesinde bağlı Çambaşı Köyü’ne dönen Aktaş, 1994 yılı içerisinde boğarak öldürdüğü Ayşe (65) ve İsmail Güneş (66), Rukiye (77) ve Ramazan Kocatepe (78) adlı yaşlı çiftlerle, Yıldırım Kılıç’ın gözlerine ve kafalarına çivi çakmıştı.

Köyün nüfusu azaldı
Köyünde öldüreceği kişilerin liste-sini hazırladığını açıklayan Aktaş’ın, bir keresinde bir günlüğüne de olsa kaldığı hastanenin demirlerini kese-rek kaçmayı başarması “Buraya gelecek” korkusuyla Çambaşı Köyü’nün 1,500 olan nüfusunu 680’e düşürmüştü.

Çambaşı ahalisi yıllar boyunca Süleyman Aktaş’ın bugün yarın taburcu edileceği haberleriyle yüreği ağzında yaşadı. Ta ki Başhekim Psikiyatrist Dr. Levent Ermete geçen aralık ayında ‘Çivici’nin yaşamının sonuna kadar hastanede tutulacağını açıklayana kadar…

İçimizdeki canavar

Manisa Ruh Sağlığı ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde medyanın deyimiyle ‘Çivici katil’ ve ‘İzmir canavarı’ aynı koğuşta kalıyorlarmış. İki çocuğa tecavüz edip öldürdükten sonra, buraya tedavi görmesi için yatırılan ‘İzmir canavarı’ öldürülmek korkusu içinde koğuşunun değiştirilmesini istiyor. Ve aktarıldığı koğuşta başka iki ruh hastası tarafından boğazından, karnından bıçaklanarak öldürülüyor. Bıçaklar ‘hastanenin’ mutfağından alınmış. Cezaevi olsa alıştık. Anlaşılır bir durum. Orada her mahkûm, her istediğini yapabiliyor. Silahlar, şişler, bıçaklar kol geziyor ortalarda. Ama burası bir tedavi merkezi. Olayın basına yansıması da bir başka âlem. “Beni öldürecekler diye koğuşunu değiştiren bir deliyi, iki deli mutfaktan aldıkları bıçakla öldürdü.” Gazetenin manşeti bu. Meslek etiği açısından baktığınız zaman ruh hastalarına ‘deli’ demek, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi’ne ‘tımarhane’ demekten farksız…

Radikal 20.03.2003 ‘Çiviciden Bush’a mesaj
Yeni yıl nedeniyle Manisa Ruh Sağlığı Hastanesi’nde eğlence programı düzenlendi. Hastanede uzun yıllardır tedavi gören ‘Çivici Katil’ Süleyman Aktaş da eğlenceye katıldı. ABD Başkanı Bush’a mesaj gönderen Çivici, “Bush kendi işine baksın, hükümetimiz de ülkeye sahip çıksın” dedi. 02.01.2003 Akşam Gzt

İpucu Kriminal – Çivici Katil

Sıcağı Sıcağına – Çivici Katil (1994)

Çivici Katil’den Aforizmalar (1996)

Çivici Katil’in Akıl Hastanesinden Firarı – Sıcağı Sıcağına (1995)

Çivici Katilin Naif Koğuş Arkadaşı


AlpAytekin

Kökten Türkçü, pagan, liyâkatçı, militarist. Halkbilimci...

 772 kez okundu.